W-LAB MADELEB KREM NE İŞE YARAR- NASIL KULLANILIR ?

W-Lab kozmetik 2009 yılında faaliyete geçen bir firma olup  2016 yılından itibaren wlabkozmetik.com sitesini hizmetimize sundu. Bu yazımızda cildimizin çeşitli ihtiyaçları için çeşitli ürünler sunan W-Lab kozmetiğin MADELEB kremini inceleyeceğiz.. İnstagram’da oldukça çok karşımıza çıkması hem markaya olan merakı hem de ürünlerine olan merakı arttırdı.

W-Lab kozmetik ve Madeleb ürünü gerçekten vaatlerini gerçekleştiriyor mu yoksa bir pr işi mi diye sorular sorulmaya başlandı. Başarılı bir şekilde piyasaya giriş yapan W-Lab kozmetik başarılı bir reklam stratejisi izleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Peki bu noktada aynı başarıyı ürünlerinde ve ürün içeriklerinde de gösteriyor mu ?

 

madeleb krem

 

Cilt üzerinde hücre yenileyici etkisi bulunan madeleb kremin bu özelliğini içeriğindeki Centella asiatica bitkisinin ham maddesi desteklemektedir. Masaj yaparak cilde uygulanması tavsiye edilmektedir. (2-4 dk ) Ciltte oluşmuş olan pul pul dökülmeler nem kaybına neden olur  bu duruma bir de çevresel faktörler eklendiğinde ( hava koşulları, maske vs ) ciltte bölgesel ya da genel hasarlar oluşmaya başlar. Madeleb kremin hücre yenileyici özelliği bu noktada çok işimize yarıyor. Ciltteki kuruluk nedeniyle oluşan hasarlara başarılı bir şekilde etki ediyor.  İçeriğinde bulunan papatya özü ve lavanta yağı gibi etken maddeler cilt bariyerini güçlendirmede Madeleb kremi destekliyor.

Düzenli kullanımda sivilce izleri, güneşe maruz kalmanın sonucu oluşan güneş lekeleri, yaşlanmaya bağlı oluşan kahverengi lekelerde oldukça etkili bir krem. Fakat bu noktada düzenli kullanımın altını çiziyoruz. Leke kremlerinin neredeyse tamamı düzenli kullanım gerektiriyor. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesine bağlı olarak cilt tonunda açılmalarda gözleniyor.

Leke kremlerinde olduğu gibi Madeleb kremde de gece kullanılması önerilebilir. Ya da gündüz kullanımda güneş kremiyle cildinizi koruyup, destekleyebilirsiniz.

Çok sık olmamakla beraber Madeleb kremin yan etkileri de gözlenebiliyor. O yüzden kullanmadan önce bileğinize sürüp bir saat beklemekte fayda var.. Gözle temasından da kaçınılması gerekiyor..

Madeleb Krem Nasıl Kullanılır?

  1. Madeleb Kremden cildinize yetecek artmayacak kadar alıp uygulayacağınız.. Kullanım yaptığınız bölgeye yavaş hareketlerle sürüp, 2-4 dakika kadar masaj yaparak yediriniz.
  2. Ortalama olarak cildinizde 1-2 saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  3. Gece kullanımı tercih etmeli, kullandıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz ya da gündüz kullanımlardan sonra güneş koruyucu tercih edebilirsiniz.. Güneş koruyucu seçmeden önce YAZ AYLARININ FONDÖTENLERİ  yazımızı okuyabilir SPF içeren renkli koruyucuları da kullanabilirsiniz.
Tags: , , , , , , , ,

Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz