BURUN ESTETİĞİ

burun estetiği

Ülkemizde de çok popüler olan burun estetiği aslında en çok araştırılması gereken ve uygun doktorun bulunması gereken bir estetiktir..

İkinci bir burun estetiği istediğinizde kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınması gerekebiliyor. Gelelim burun estetiği için en çok merak edilenlere,

Burun estetiği yaş sınırı var mıdır?

Burun estetiğinde kemik ve kıkırdak yapısının gelişimi esas olandır, yaş sınırı baz alınmaz.

Ameliyatsız burun estetiği mümkün müdür?

Mümkündür ve son dönemlerde oldukça popüler olan ameliyatsız burun estetikleri;

 • Burun dolgusu
 • Burun ucu botoksu
 • İple burun ucu kaldırma
Burun estetik ameliyatlarının bir mevsimi var mıdır?

Genel anlamda bir mevsimi yoktur fakat yazın burun ameliyatı yaptıranların daha çok dikkat etmesi gereken unsur bulunmaktadır.

 • Yara iyileşme sürecinde, güneşin etkisi ile cerrahi uygulanan bölge renginin daha koyu hale gelebilme durumu vardır. Güneşin etkisinden korunmak için doktorun tavsiye edeceği güneş koruyucuları kullanılmalı şapka vs.. ile işlem uygulanan bölge korunmalıdır.
 • Güneş gözlüklerinin de ameliyattan sonra doktorun belirteceği tarihe kadar kullanılmaması gerekir..

 

 

KULAK ESTETİĞİ

KULAK ESTETİĞİ

Kulağı tekrar şekillendirme yani otoplasti ameliyatı da son dönemlerde oldukça popüler bir hal aldı. Otoplasti de ameliyat sonrası özen çok önemlidir. Kulaklarda yumuşak kıkırdaklar yer aldığı için işlem sonrası eski haline dönmeye meyillidir. Doktorun tavsiyesiyle belirli önlemler alınmaktadır işlem sonrasında..

Otoplasti ile hangi bozukluklar düzeltilebilir ?
 • Öncelikle, kepçe kulak sorunu sıklıkla rastlanan şekil bozukluklarındandır
 • Kulakların çok küçük ya da büyük olması
 • Kulak üst bölümünün aşağı ve öne kıvrılması
 • Doğal kıvrım ve çizgilerde sorunlar..

 

 

DOLGU – BOTOKS

dolgu- botoks

 

Medikal estetiklerden en çok tercih edilen botoks ve dolgu işlemleridir. Kalıcı uygulamalar olmayıp botoks 6-8 ay, dolgu 1-2 yıl arası kişiye göre kalıcılık göstermektedir.

Hangi durumlarda botoks, hangi durumlarda dolgu yaptırmalıyım?

Mimiklerden kaynaklı çizgleri doldurmak için botoks, daha derin çizgiler için doktorun tavsiyesine göre dolgu önerilir. Göz çevresinde kullanılan botoksun genel olarak göz altı bölgelerine kullanılması sakıncalıdır.. Göz altı, yanak, dudak, ameliyatsız burun şekillendirme, yüz şekillendirme de dolgu önerilir.  Botoks ise; kaş kaldırma,dudak kaldırma, göz çevresi, el içi ve ayak bölgelerinde önerilir.

 

LİPOSUCTİON

LİPOSAKŞIN

Obezite gibi problemleri olmayan fakat  bölgesel olarak inatçı yağları olan kişiler için bölgesel incelmeden kullanılan bir yöntemdir. Vücuda daha iyi bir şekil kazandırmak için uygulanabilir..

Liposuction kimlere yapılabilir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi liposuction işleminde de öncelikle bir uzman doktor görüşü alınmalıdır. Bu işlem zayıflama yöntemi değil, bölgesel incelme ve vücut şekillendirmedir.

Liposuction kronik bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan kişilere doktorun onayıyla uygulanabilen bir işlemdir. Ancak kalp hastalığı, diyabet vb. sistemik sağlık problemleri olan kişilere uygulama yapılmadan bir takım testler gerekebilmektedir.

 

GÖĞÜS BÜYÜTME

göğüs büyütme- meme büyütme

Bu işlem küçük göğüslü kadınların protezler ya da yağ enjeksiyonları yardımıyla göğüslerini istenilen boyuta getirmeye yardımcı olmaktadır.

Silikon meme protez tipleri nelerdir ?

Şekil yönünden :

 • Damla ( anatomik ) protez
 • Yuvarlak protez

İçerik yönünden:

 • Silikon içerikli
 • Serum fizyolojik içerikli ( salin )

Yüzey yapısı yönünden:

 • Pürtüklü yüzey
 • Düz Yüzey
Meme büyütmede kullanılan protezin ömrü ne kadardır?

Meme büyütme ameliyatlarında uygulanan protezler firmaların ifadesine bakılırsa ömürlük denmektedir. Ancak bazen 15-20 yıl sonra değiştirilmeleri gerekebilir.

Silikon protezi olan göğüsler, hamilelikten nasıl etkilenir?

Hamilelik dönemlerinde göğüsler büyüyeceği için silikonla daha büyük gözükür. Takılan protezin boyutuna göre bu büyüme değişebilmektedir.. Hamilelik dönemi bitince göğüsler hamilelik öncesi boyutuna dönmeye başlar..

Sıkılırsam silikonu çıkarttırabilir miyim?

Göğüse takılan silikonlar istenildiği takdirde çıkarttırılabilmektedir..

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

No Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz