YAŞLANMA KARŞITI KOLAJEN İÇEREN KREMLER VE TAKVİYELER

Kolajen cildimizin yaşlanmasını geciktiren en önemli etkenlerdendir. Yaş almaya başladıkca vücudumuzda kolajen miktarının azalmasıyla, vücudumuzdaki su miktarı azalır ve çizgilerimiz belirginleşmeye başlar. Kolajen bu noktada devreye girerek cildimizi elastikiyetini arttırır ve canlı, ışıltılı bir görünüm sağlar. Kolajen nedir ve ayrıntıları için KOLAJEN NEDİR? NE İŞE YARAR? yazımızı okuyabilirsiniz.

Peki vücudumuzda azalan bu kolajeni nasıl arttırabiliriz ?

Burada devreye cilt bakım kremleri ve gıda takviyeleri giriyor.

Kolajen içeren cilt bakım ürünlerinden başlayalım.

 

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem

vichy-liftactiv-specialist-collagen-specialist-bakim-kremi-50-ml-vichy

Yaşlanma karşıtı güçlü bir krem isteyenler için Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem denenmeye değer. Yaşlanma karşıtı bir etki yaratırken aynı zamanda içeriğindeki etken maddeler ile cilt tonunu da eşitliyor. Peptit ve vitamin c’nin buluşmasıyla ortaya mucizevi sonuçlar çıkıyor. Vitamin C kolajen sentezini desteklerken, peptit pürüzsüz ve eşitlenmiş bir cilt tonu yaratmaya yardımcı oluyor.

 

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3

İnternette Kolajen krem arattığımızda L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 kullananların bir çok yorumunu gördük. Bahsi geçen bu krem aslında gece ve gündüz kremi.  Etki ve içerikleri farklı fakat birlikte uygulandığında daha hızlı etkisini gösteriyor.

Gündüz kremi içeriğindeki Hyaluronik asit ile kırışıklara karşı savaşıyor. Anti aging etkisiyle yaşlanmanın en önemli belirtisi olan kırışıklıkları azaltıyor.

Gece kremi ise cildin bariyer tabakasını güçlendirerek cildi dış etkenlere karşı koruyor ve yeniliyor. Cildimizin ölü derilerden arınması ve yenilenmesi için gece bakımının önemi büyük.

 

W-Lab Kolajen + Peptit Nemlendirici Krem

 

W-Lab Cosmetics Kolajen + Peptit Nemlendirici Krem

Bu kremde kolajen ve peptit bir arada.   Kolajenin yalşanma karşıtı etkisini ve peptitin nemlendirme, renk tonunu eşitleme etkisini bir arada görüyoruz. Cildimizin nem ve kolajen ihtiyacını karşılıyor ve aynı zamanda sunduğu lifting etkisi ile sarkmış ciltleri toparlamaya yardımcı oluyor.

 

Kolajen içeren gıda takviyeleri

Ligone Liquid Collagen 14 Shot

ligone_liquid_collagen_14_shot_30_ml_

İçerisinde 5500 mg içmeye hazır kolajen bulunan Ligone Liquid Collagen içeriğini Hyaluronik asit, koenzim q10, alfa lipoik asit,  b vitaminleri ve zerdeçal gibi etmek maddelerle desteklemiştir.

Formülündeki c vitamini kemik ve kan damarlarının ihtiyacı olan kolajeni sağlamakla görevlidir.

Biotin, saç ve cilt için gerekli besini sağlar

Orzax Day 2 Day Collagen Beauty 30 Ampül

kolajen

Orzax Day 2 Day Collagen, içeriğini C vitamini, biotin, çinko ve selenyum ile desteklemiştir. İlave şeker içermeyen bir takviyedir.

Çinko, normal saçın, tırnakların ve cildin korunmasını destekler.
Selenyum, normal saçın ve tırnakların korunmasını destekler.

 

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex 30 Tablet

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex 30 Tablet

Solgar’ın bu takviyesine normal fonksiyonları desteklemek amaçlı C vitamini de eklenmiştir. Yaşlanma karşıtı bir kolajen takviyesi olması yanında formülünde bulunan C vitaminiyle bağışıklık güçlendirici, dişlerin, ciltin ihtiyacı olan kolajen oluşumu desteklenmiştir.

İçeriğinde şeker, tuz, gluten,maya ve süt ürünleri bulunmamaktadır. Bu maddelere karşı hassasiyeti olanlar için kullanıma uygun olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda içeriğinde sentetik renklendirici ve yapay tatlandırıcı bulunmaması da kolajen takviyesi isteyenlerin Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex’i tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

1 Yorum

Yorum Yaz