İNDİRİMDE KAÇIRILMAYACAK MAKYAJ ÜRÜNLERİ

Bazı güzellik ürünleri internette ya da gratis, watsons’da gezerken gözümüze takılıyor. Fakat daha önce denememiş isek indirim dönemini beklemeyi tercih ediyoruz. Peki indirim döneminde kaçırılmaması gereken ürünleri şöyle bir toparlayalım.

Evde yapabileceğiniz cilt bakımı için  EVDE YAPILABİLECEK CİLT MASKELERİ yazımızı okuyabilirsiniz.

FONDÖTEN

Rimmel London Fondöten – Lasting Finish

rimmel-london-lasting-finish-100-ivory-fondoten

İlk olarak bu fondötenle başlamak istedim. Ben yaklaşık 5 defa kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum..  3 renk skalası var fakat kendi teninizle mutlaka uyumlu olanı buluyorsunuz. İnce bir yapıya sahip, hava şartlarından çok etkilenmeyen bir formülü var. 25 saate kadar sabit olduğunu iddia ediyor fakat öncelikle kimse 25 saat cildinde hiçbir fondöteni o kadar uzun tutmamalı  🙂

Fondöten sert bir yapıya sahip değil, akışkan buda sürümünü oldukça kolaylaştırıyor. Özellikle kızarıklıklar için şikayeti olan ciltlerde tek kat yeterlidir, bölgesel olarak kullanıma da uygun bir fondöten..

KAPATICI

Maybelline Kapatıcı – Affinitone Concealer

maybelline_affinitone_concealer_01

İndirimde kaçırılmaması gereken maybelline kapatıcı. 3 renk seçeneği mevcut ben en açık olan 01. rengini kullanıyorum göz altları için ve kumral bir ten rengine sahibim. Kapatıcıları cildinizden bir ton açık tercih etmeniz daha ışıltılı bir görünüm oluşturacaktır. Aynı zamanda bu kapatıcıyı kontür yapmak için de kullanabilirsiniz.

Göz altlarındaki yorgun görüntüyü ve renk eşitsizliklerini mükemmel şekilde kapatıyor. İnce çizgilere belirli bir süre dolmuyor. Fakat uzun vakit geçirildiğinde çizgilere dolabiliyor ( bunu ince yapıda olduğu için elinizle hemen düzeltebilirsiniz )

AYDINLATICI

Thebalm Mary-lou Manizer Aydınlatıcı

the balm aydınlatıcı

İndirimini dört gözle beklediğim aydınlatıcı the balm Mary-lou Manizer Aydınlatıcı. Likit aydınlatıcıları fondöten ya da bb krem üstüne uyguladığınızda alttaki ürünü toplayabiliyor. O yüzden eğer cildinize fondöten ya da herhangi bir kapatıcı uygulayacaksanız toz aydınlatıcılar daha pürüzsüz bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. The balm’ın bu aydınlatıcısı 3 farklı tonla bize sunuluyor. Kesinlikle parıl parıl bir sonuç yaratıyor. Güçlü formülü ile gün boyu cildinizdeki parıltıyı görebiliyorsunuz.

MASKARA

Önerdiğimiz diğer maskaraları MAYBELLİNE MASKARALAR yazımızdan okuyabilirsiniz..

Maybelline – Lash Sensational Mascara

maybelline-lash-sensational maskara

Bu maskarayı denemeyen kaldı mı bilmiyorum fakat kaldıysa mutlaka denenmeli hacimsiz kirpikleri bile hem kıvrık hem hacimli yapıyor. Kesinlikle dipten uca etki, kirpikleri topak topak yapmadan ayırmada oldukça etkili. İçeriğindeki gül yağının etkisiyle kirpikleri dökmüyor ve besliyor. Kirpik yapınız ne olursa olsun bu maskara herkese uygun şekilde formüle edilmiş.

L’Oreal Paris Unlimited Siyah Maskara

L'Oreal Paris Unlimited Siyah Maskara

Aslında tek bir maskara önerecektim fakat L’Oreal Paris Unlimited Siyah Maskarayı söylemeden geçemeyeceğim. Anında simsiyah ve hacimli bir görünüm veriyor. Bu maskara kesinlikle takma kirpik etkili fakat formülü çok yoğun olduğu için isteğe bağlı olarak bitmiş bir rimel fırçasıyla kirpikleri ayırmak gerekebiliyor. Keskin bir göz makyajı istediğinizde kesinlikle L’Oreal Paris Unlimited Siyah Maskara ihtiyacınızı karşılayacaktır.

EYELİNER-DİPLİNER

Flormar True Color Siyah Dipliner

Flormar True Color Siyah Dipliner

Yıllardır kullandığım tek eyeliner-dipliner. Ucu ne kalın ne de tüy gibi ince olmadığı için sadece dipliner ya da eyeliner olarak kullanılma imkanı sağlıyor. Yapısı sert olmadığından şekil vermeniz oldukça kolay ve gözde durdukça pullanma yaratmıyor. Göz kalemiyle şekil verdikten sonra üstüne de sürebilirsiniz. Siyah ve net bir görüntü sağlıyor.

FAR PALETİ

Pastel Nude Far Palet

Pastel Nude Far Palet

Pastel Nude Far Paletiyle ister günlük bir makyaj yapın ister gece makyajı. İhtiyacınızı mutlaka karşılayacaktır.  Hem de uygun fiyatıyla 🙂

Paletin içinde uygulama fırçası mevcut. Oldukça kalıcı etkisi olan bu far paleti pigment olaraktan kuvvetli bir formüle sahip. Alt kısmında simli renklere yer verilmiş üst kısımda ise simsiz renkleri bulabilirsiniz.

MAKYAJ TEMİZLEME

L’Oreal Paris Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

L'Oreal Paris Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Gün sonunda makyajı en doğru şekilde temizleyerek cildimize hava aldırmamız gerekir. L’Oreal Paris’in Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu bu konuda oldukça başarılı bir ürün sunmuş. Cilt tipinize göre makyajınızı temizleme imkanıyla yoğun ve suya dayanıklı makyajlarda bile etkili bir formüle sahip.  Cildi makyajdan ve gün boyu oluşmuş kirden arındırarak pürüzsüz bir görünüm için destekliyor.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz