GIDA TAKVİYELERİNDEN C VİTAMİNİ VE MEDHOBİOTİN

NEDEN VE HANGİ GIDA TAKVİYELERİNİ KULLANMALIYIZ?

 

Öncelikle yazımıza gıda takviyesinin ne demek olduğunu açıklayarak başlayacağız.

Tüketilen besin maddeleri vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılayamadığında ya da çevresel faktörler nedeniyle azalan mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyulduğunda dışarıdan takviye olarak alınmasına gıda takviyesi denir.

Gıda takviyeleri içeriğindeki doğal besinler sayesinde vücut direncinizi yükseltiyor ve vücutta oluşan enerji açığını kapatmanıza yardımcı oluyor.  Elbette burada önemli olan bu takviyelerin seçiminde dikkatli olmak gerekliliğidir. Hangi gıda takviyesine ihtiyacınız olduğu noktasında yazımız size yardımcı olacaktır.

 

Nutrafarm Vitamin C Complex 500 MG

 

dermoskin c vitamini

C vitamini bağışıklık sistemi ile ilişkilendirilen, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerden bir tanesidir. C vitamini, suda çözünen bir vitamindir. İnsanlar, çoğu hayvanın aksine, C vitaminini endojen olarak sentezleyemez, bu nedenle dışarıdan gıdalar yoluyla almak zorunda kalırlar.

 

Nutrafarm Vitamin C Complex, bağışıklık sistemini desteklerken hem enfeksiyonlara yakalanma sıklığını hem de enfeksiyon süresini azaltmaya yardımcı oluyor. Nutrafarm Vitamin C Complex’in bağışıklık sistemimizi desteklerken aynı zamanda kolajen üretimini de desteklemesi cildimiz için gerekli kolajeni sağlayarak daha sağlıklı bir cilt ve aynı zamanda leke oluşumuna karşı bir önleyici olarak cilt bakımımıza destek ve yardımcı olur.

İçeriğindeki içerikleri incelemek gerekir ise;

Ca Askorbat : Midede hassasiyet yaratmayan Askorbik Asitin kalsiyum ile ester haline getirilmiş (buffered) formudur.
Citrus Bio Flacvonoid Complex (Citrus Aurantium Extract): %40 oranında aktif madde Hesperidin içerir. Hesperidin güçlü bir antioksidan olup hücre çeperinin genç kalmasında ve hücrelerin tekrarlanan bölünme döngüsünün uzamasında önemli bir rolü vardır. Bu özelliği nedeniyle yaşlanma sürecinin yavaşlamasına da yardımcı olur.
Rutin (Sophora Japonica Extract): Fenolik bir antioksidandır. Damar çeperlerini güçlendirir, kılcal damarlara kadar ulaşır. Ca askorbat ile birlikte sinerjik etkisi vardır.

 

Medohbiotin

 

Öncelikle biotin nedir ve hangi anlamlarda biotine ihtiyacımız var ondan bahsedelim.

Biotin vücutta birçok metabolik faaliyette ihtiyaç duyulan bir vitamindir. Yağ, karbonhidrat ve amino asit metabolizmalarında görev alır. Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olabileceğine dair çalışmalar bulunan biotin; enerji oluşumunda metabolizmayı destekler, saç yapısının korunmasında ve düzenlenmesinde katkıda bulunur, cilt bariyerinin korunmasında ve desteklenmesinde yardımcıdır.

Ciddi miktarlarda biotin eksikliği sık görülmese bile biotin eksikliğine sahip kişilerde sık sık saç dökülmesi ve ciltte pul pul kırmızı döküntü oluşumu gözlemlenmiştir.

 

Medohbiotin Dermoskin altında 5mg 6 tablet- 2.5mg 60 ya da120 tablet- 1 mg 60 tablet seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

MedoHbiotin yukarıda biotinin faydalarından ve etkinlik alanlarında bahsettiğimiz gibi saç dökülmesinin önlenmesinde, cilt, tırnak ve kas yapısının güçlenmesinde, dermatit ve derideki hiperkeratinizasyonun azalmasında, cildin soluk, kuru ve pul pul görünümünün engellenmesin tedavisinde kullanılması gerekmektedir.

Biotin eksikliği,  Saç dökülmesi  ,saçta kalite kaybı, tırnak kırılması- yumuşaması,
tırnak etrafındaki derinin soyulması, yorgunluk, iştah kaybı, mide bulantısı , yüksek kolestrol şeklinde kendini gösterebilir.

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , ,

Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz