Cilt Bakımı Ve Cilt Güzelliğinde Doğal Yağların Etkileri Nelerdir?

Cilt Bakımı Ve Cilt Güzelliğinde Doğal Yağların Etkileri Nelerdir?

Cilt üzerinde kullanılan doğal yağlar sivilceden, kırışıklığa hatta siğillere bile oldukça iyi gelir. Cilt üzerinde doğal yağların bu kadar etkili olmasının sebebi yağların içinde birçok vitamin bulunduruyor olmasıdır. Biz de sizlere cildinize uyguladığınız zaman cildinizin çok daha hoş ve güzel görünmesini sağlayan yağlardan bahsedeceğiz..

Evde mutfak ürünlerinizle cildiniz için yapabileceğiniz maskeleri  EVDE YAPILABİLECEK CİLT MASKELERİ yazımızdan okuyabilirsiniz.

Jojoba Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

jojoba yağı

Jojoba Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Jojoba yağı adeta doğal bir nemlendiricidir. Gün içinde cildiniz kuru ise jojoba yağını çok az bir miktarda uyguladığınız zaman cildiniz direkt olarak nemlenir. Ayrıca jojoba yağı içinde E vitamini ve B Vitamini barındırdığı için yüzün esnek olmasını sağlarken cildi besler kırışıklıkları da önler. Sivilce oluşumunu engellerken ciltteki fazla yağdan da kullandığınız bölgeyi arındırır.

Aynı zamanda bu yağ antibakteriyel özelliğe sahip olup yaraları iyileştirmekte etkisi vardır.

 

Biberiye Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

biberiye-yagi

 

Biberiye Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Biberiye yağına antioksidan bile diyebiliriz. Bunun sebebi biberiye yağının cilt üzerinde muhteşem bir gençleştirme etkisi bulunduğu içinidir. Ayrıca bacaklarda bulunan selülit ve çatlaklara da fayda eden biberiye yağı düzenli kullanım sonrası etkisi direkt gösterir.

Saçlar içinde kullanımı oldukça yaygın olan biberiye yağı saç dökülmelerine ve kepek problemlerinde bize yardımcı oluyor.

Avokado Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

avakado yagi

 

Avokado Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Avokado yağına, hassas ciltlerin dostu da diyebiliriz. İçerisinde A vitamini ve E vitamini barındıran bu yağ cildi besler. Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Eğer cilt üzerinde bir matlaşma var ise bu sorun avokado yağını cildinize sürdüğünüz an ortadan kaybolur. düzenli kullanımda akne oluşumunu da engeller.

Avokado yağı yaşlılık kaynaklı lekelere ve ince mimik çizgilerine oldukça iyi gelir.

 

Lavanta Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

lavanta yagı

 

Lavanta Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Genelde sakinleşmek için yoga veya meditasyon sırasında kullanılan lavanta yağı stres ve anksiyeteyi hafifletir.

Cilt içinde oldukça faydalı bir yağ. Lavanta yağı, cilt üzerinde bulunan sivilce izlerinin geçmesinde oldukça etkilidir. Çıkan sivilceler de değil sivilce izlerinde etkilidir. Eğer çay ağacı yağı ile beraber lavanta yağı kullanırsanız sivilceleriniz de geçer.

Argan Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

argan yağı

 

Argan Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Genelde argan yağını saç bakımı için kullansak da aslında cilt üzerinde de oldukça işe yarar. Argan yağı yaşlanma karşıtı etkisi ile cildin daha genç ve sağlıklı olmasını sağlar. Kırışıklıkların önüne geçer ve oluşan kırışıklıkları en aza indirir. Ayrıca çatlak problemine de iyi gelir. Düzenli kullanım sonrası çatlaklar ciddi oranda azalır. Aynı zamanda deride oluşan egzama ve sedef hastalığının tedavisinde de argan yağı kullanılır.

Çay Ağacı Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

çay ağacı yağı

Çay Ağacı Yağının Cilt Üzerinde Bulunan Etkisi

Çay ağacı yağını ister uçuk için kullanın ister yanık ister de yaralar için. Bir antioksidan özelliği gösteren çay ağacı yağı cildi temizler, yara izlerini geçirir ve sivilcelerin kurumasını sağlar.

Aynı zamanda böcek, sinek, arı soktuğunda az miktarda yağı damlatın ve ovalayın antiseptik özelliği sayesinde ağrı yada yanma oluşmadan iyileşir.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz