CİLT TİPLERİ VE CİLDİNİZE ÖZEL ÜRÜNLER

Uygun bakım ürünü arayışı asla bitmez..
Dönem dönem cilt yapımızın değişmesiyle severek kullandığımız ürünler bile yüzümüzde faciaya dönüşebilir. Mevsim geçişleri, stresli dönemler vs. etkenlerdendir..
Uygun ürünü bulmaktaki püf notta cildimizi tanımak ve cildimizin o anki durumuna uygun ürünleri kullanmaktır..
Cilt yapına göre fondöten önerisi istersen spf koruma içeren fondötenler yazımıza bakabilirsin 🙂
 

YAĞLI CİLTLER

Yağlı cilde sahip olanlar sık sık duyar “yüzünü sık sık yıka” bu algı tamamen yanlıştır. Yüzünüzü sık sık yıkadığınız takdirde cildiniz, ihtiyaç duyduğu yağdan mahrum kalır ve bu durumu düzeltebilmek için daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu artış sebebiyle ciltte akne, siyah nokta ve gözeneklerde büyüme başlar. Yağlı cilt probleminiz varsa, cildinizi düzenli olarak ılık su ile temizlemeli, yağlı ciltler için geliştirilmiş ürünleri kullanmalısınız.
 
 
La Roche Posay Effaclar Tonik Mikro Soyucu Yağlı/Akneye Eğilim Gösteren Ciltler Ciltler
Geniş gözenekli, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen cilt.
Effaclar sıkılaştırıcı mikro-soyucu tonik içeriğindeki temizleyici maddeler ve sıkılaştırıcı LHA™ ile ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve tıkanmalarını engeller.
Yani hem akne oluşumunu engellerken gözenekleri de öyle bırakmıyor ona da el atıyor 🙂 yağlı ciltler için bire bir
 
 
 

KURU CİLTLER

Kuru ciltler ince bir üst deriye sahiptir, gözenekleri ufak ve kapalıdır. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar meydana gelir. Cilt gergindir ama çabuk kırışır.
Kuru ciltler için özel zenginleştirilmiş ve üretilmiş bitkisel bakımlar yağ bakımları veya temizleme bakımları uygulanarak cildin alması gereken nemin tekrar kazanması sağlanabilir. Cilt öncelikle sabah akşam cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Kuru ciltlerde özellikle ciltte gerilme kaşıntı gibi şikayetler çok sıklıkla yaşanır bu durum cildin kuru olmasından kaynaklı olup kızarıklık kuruluk gerilme ve kaşınma sorunlarının yaşanmaması için uygun temizleme ürünleri kullanılmalıdır
 
 
 
Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion
Dermatologlar tarafından geliştirilmiş yüz nemlendirici, cildi yumuşatmaya ve cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.
En önemli noktası da; cildin sürüldüğü andan itibaren kremi hızlıca emmesi. Cildin kendi nem bariyerinin güçlendirilmesine destek verdiği için de; böylece daha çok nem cilde hapsedilebiliyor.
Unutmayın ki; cildin daha genç ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasının en önemli sırrı nemi kaybolmamış bir cilttir 🙂
 
 
 
 

KARMA CİLTLER

Karma ciltlerde yaşanılan sıkıntılar yüzün alın, burun ve çene kısmında fazla yağ birikmesi ve açığa çıkması yanaklarda ise kuruluk oluşmasıdır. Karma cilt tiplerinde özel bakımlar sağlanarak alın burun ve çene bölgesindeki yağlanmanın en aza indirilerek yanakların iyi şekilde nem dengesinin korumasına yönelik bakımlar karma ciltler için uygundur. Hassas ama karma cilt tiplerinde ise durum biraz değişik olabilir yine aynı bölgelerde yağlanma ve yanaklarda kuruluktan dolayı kızarıklıklar ortaya çıkabilmektedir.
 
Avene Mousse Nettoyante Cilt Temizleyici Köpük
Ciltteki kiri ve makyajı nazikçe temizler.
Sebum dengesini sağlamaya yardımcıdır. (Karma ciltlerin en büyük problemlerinden )
Hafif köpük formu sayesinde cildi temizler ve tazeler.Sabun içermeyen nazik formülü ile ciltteki gözenekleri sıkılaştırır
ve içeriğinde termal su vardır. 🙂
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Yorum

Yorum Yaz